| Product SKUs | A+ Server ASG-1115S-NE3X12R |
| Motherboard | Super H13SSF |
| Processor | |
| CPU | Single Socket SP5, AMD EPYC™ 9004 Series Processors |
| Core Count | Up to 96C/192T |
| Note | Supports up to 300W TDP CPUs (Air Cooled) |
| System Memory | |
| Memory |
|
| On-Board Devices | |
| Chipset | AMD System on Chip |
| Network Connectivity |
|
| Input / Output | |
| LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| USB | 2 USB 3.0 ports (rear), 2 USB 3.0 ports (front) |
| Video | 1 VGA port |
| System BIOS | |
| BIOS Type | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Management | |
| Software | |
| Power configurations |
|
| Security | |
| Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0, Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Features |
|
| PC Health Monitoring | |
| CPU |
|
| FAN |
|
| Temperature |
|
| Voltage | +1.8V, +12V, +3.3V, +5V, +5V standby, 10 -fan status, 3.3V standby, HT, Memory, VBAT |
| Chassis | 1U Rackmount |
| Model | CSE-126E32-R1K62P |
| Dimensions and Weight | |
| Height | 1.7″ (43.6 mm) |
| Width | 17.2″ (438.4 mm) |
| Depth | 30.4″ (773.25 mm) |
| Package | 7.87″ (H) x 23.81″ (W) x 40.55″ (D) |
| Weight |
|
| Available Color | Silver |
| Front Panel | |
| LED |
|
| Buttons | Power On/Off |
| Expansion Slots | |
| PCI-Express (PCIe) Configuration |
|
| Drive Bays / Storage | |
| Drive Bays Configuration |
|
| M.2 |
|
| System Cooling | |
| Fans | 8 Heavy Duty 4cm Fan(s) |
| Power Supply | |
| 1x 1600W Redundant Titanium Level (96%) power supply | |
| Dimension (WxHxL) | 73.5 x 40 x 203 mm |
| Input |
|
| +12V |
|
| 12V SB | Max: 2.1A / Min: 0A |
| Output Type | Backplanes (gold finger) |
| Certification | Titanium Level 94%+ [ Test Report ] |
| Operating Environment | |
| ROHS | RoHS Compliant |
| Environmental Spec. |
|
Speak with an expert to learn more.
Copyright © 2023 Taknet Systems Pte Ltd. All Rights Reserved.