| Product SKUs | |
| A+ Server AS -2015HS-TNR | |
| Motherboard | |
| Super H13SSH | |
| Processor | |
| CPU |
|
| Core Count | Up to 128C/256T |
| Note |
|
| GPU | |
| Max GPU Count | Up to 4 double-width GPU(s) |
| Supported GPU |
|
| CPU-to-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| GPU-to-GPU Interconnect | PCIe |
| System Memory | |
| Memory |
|
| Memory Voltage | 1.1 V |
| On-Board Devices | |
| Chipset | System on Chip |
| Network Connectivity |
|
| IPMI |
|
| Input / Output | |
| LAN | 1 Dedicated IPMI LAN port |
| USB | 2 USB 3.0 port(s) (2 rear) |
| Video | 1 VGA port(s) |
| System BIOS | |
| BIOS Type | AMI 256MB SPI Flash |
| BIOS Features |
|
| Management | |
| Software | |
| Power Configurations |
|
| Security | |
| Hardware |
|
| Features |
|
| PC Health Monitoring | |
| Voltage | System temperature, Memory temperature, CPU temperature, 3.3V standby, +5V standby, +5V, +3.3V, +12V, CPU thermal trip support |
| FAN |
|
| Temperature |
|
| Chassis | |
| Form Factor | 2U |
| Model | CSE-HS829-R1K24P-A |
| Dimensions and Weight | |
| Height | 3.5″ (88.9mm) |
| Width | 17.2″ (437mm) |
| Depth | 31.6″ (803mm) |
| Package | 10.4″ (H) x 23.8″ (W) x 43.6″ (D) |
| Weight |
|
| Available Color | Black front & silver body |
| Front Panel | |
| Buttons |
|
| LEDs |
|
| Expansion Slots | |
| PCI-Express (PCIe) |
|
| Drive Bays / Storage | |
| Hot-swap | 12x 3.5″ hot-swap NVMe/SATA/SAS drive bays |
| M.2 |
|
| System Cooling | |
| Fans | 4x 8cm heavy duty fans with optimal fan speed control |
| Air Shroud | 1 Air Shroud(s) |
| Power Supply | |
| 1200W Redundant Titanium Level power supplies | |
| Dimension (W x H x L) |
73.5 x 40 x 265 mm
|
| AC Input |
|
| +12V |
|
| 12V SB | Max: 2.1A / Min: 0A |
| Output Type | Backplanes (gold finger) |
| Operating Environment | |
| Environmental Spec. | Operating Temperature:
|
| Note | Operating Temperature based on configurations |
Speak with an expert to learn more.
Copyright © 2023 Taknet Systems Pte Ltd. All Rights Reserved.